Çka ju rekomandojnë për biznes njerëzit e suksesshëm?

0
348

Thëniet e mençura, idetë, këshillat…gjithmonë janë të nevojshme dhe të dobishme, sidomos kur i dëgjojmë nga njerëz kreativ, të zgjuar dhe me perspektivë.

Kështu ju këshillojnë njerëzit e famshëm e të suksesshëm:

Li Yakoka, biznesmen amerikan

Biznesmen më i mirë është ai i cili qëndron me të vjetrën derisa është e mirë, ndërsa e pranon të renë kur të bëhet më e mirë se e vjetra.

Aristotle Onassis, një pronar anijesh grek

Sekreti i biznesit është të dini diçka që të tjerët nu ke dinë.

Mary Kay Ash, biznesmene amerikane

Ideja mesatare që shkakton entuziazëm, do të shkojë shumë më larg se ideja e shkëlqyer e cila nuk frymëzon askënd.

Nikolla Teslla, fizicient serb  

Një person i ri nuk duhet të ankohet se nuk ka miliona për të zhvilluar një ide. Të menduarit nuk kushton miliona, ndërsa me të menduarit krijohen idetë.

John D. Rockefeller, biznesmen amerikan dhe filantrop

Miqësia e bazuar në punë është më e mirë se sa puna e bazuar në miqësi.

Alexandre Dumas, shkrimtar francez

Ç’është biznesi? Shumë e thjeshtë: janë paratë e njerëzve tjerë.qual-o-papel-do-piscologo-no-tratamento-de-viciados-em-drogas

Mary Ritter Beard, historiane amerikane

Rallë mund të takoni një biznesmen i cili është pessimist.

William Shakespeare, shkrimtar anglez

Me mençuri dhe ngadalë. Ata që vrapojnë shpejtë, do të pengohen.

James Joyce, shkrimtar irlandez

Gabimet janë dera e zbulimeve.

Thomas Edison, zbulues amerikan

Për të pasur ide të madhe, duhet të keni shumë ide.

Anna Pavlova, balerinë ruse

Të vazhdosh pandalë rrugës për tek qëllimi – ky është sekreti i suksesit.//EO

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprak7 arsye për të nisur një biznes sa jeni në universitet
Artikulli tjetërVala sjell iPhone 8 …Me vetëm 3 euro!
Citysale
Citysale është platformë e shpërndarjes së ofertave lokale dhe rajonale në qytete dhe zona të ndryshme të Kosovës, Shqipërisë dhe shumë shpejtë të Maqedonisë. Në rolin e ndërmjetësit, Citysale shet Kuponë për shërbimet e bashkëpunëtorëve për një çmim me zbritje të veçantë, kohë të kufizuar dhe kufizim të caktuar të kuponave.

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here