7 C
Pristina

Info

Ja disa ide marketingu që nuk kushtojnë

Bizneset e vogla, për shkak të kapitalit të pakët, si monetar edhe në burime njerëzore, duhet të tregohen të zgjuara dhe strategjike në përpjekjet për të krijuar një marketing efektiv. Kemi parasysh këtu që marketingu dhe reklamat janë një ndër zërat kryesorë në shpenzimet e një biznesi. Por jo vetëm që këto shpenzime janë...

Tri këshilla për ta rritur dhe menaxhuar komunitetin online të biznesit tuaj

Jetojmë në kohën kur blerja, komunikimi, shikimi i filmave, dëgjimi i muzikës, tashmë mund të bëhen edhe online. Këto dukuri dhe shumë të tjera janë bërë pjesë e pandashme e jetës sonë. Shpesh ndodhemi në situatë kur pasi qe të blejmë ndonjë gjë, pendohemi pse nuk jemi siguruar për të marrë më shumë informacione në...

5 këshilla për të ndërtuar një biznes gjatë kohës kur edhe punoni

Shumë njerëz ëndërrojnë të braktisin punën e tyre që e bëjnë nga ora nëntë deri në ora pesë. Shumë sipërmarrës të suksesshëm duhet të mbajnë punën e tyre deri sa të arrijnë të bëjnë biznesin e tyre. Edhe pse ambiciet janë shumë të rëndëshime, përsëri nuk është e mjaftueshme për të bërë një hap para. Këta janë...

Koha më e mirë për të postuar në këto media sociale

Ju punoni shumë për të postuar përmbajtje të mirë. Mos lejoni që të mos shihet për shkak të kohës së gabuar. Ju vazhdimisht postoni përmbajtje të mrekullueshme, kështu që është e natyrshme që dëshironi të shihet nga më shumë njerëz që është e mundur. Koha strategjike e postimeve dhe përditësimeve është mënyra më e mirë për...

Marketingu dhe shitja

Njerëzit e marketingut shpesh herë janë “fajësuar” se ju shesin konsumatorëve produkte të cilat në të vërtet nuk dëshirojnë ti blejnë. A është në të vërtet marketingu ajo që i bënë njerëzit të blejnë produkte për të cilat në të vërtet nuk kanë nevojë. Cili është në të vërtet dallimi në mes të shitjes...

Përcaktimi i bazës për segmentim të tregut

Përcaktimi i bazës për segmentim ka për qëllim edhe përzgjedhjen e metodave për segmentimin e tregut. Përmes hapit të parë, ndërmarrja përcaktohet për idenë bazë mbi të cilën do të zhvillohet i tërë biznesi. Mbi këtë ide është për qëllim dhe një treg i synuar i cili duhet identifikuar. Ky veprim mund të realizohet...

6 metoda si të përcaktoni buxhetin e marketingut

Përcaktimi i buxhetit të marketingut është një nga aspektet më të rëndësishëm dhe njëherazi më të vështirë në marketing, por gjithashtu edhe një nga më të neglizhuarit për shkak se nuk është një proces veçanërisht i këndshëm apo kreativ. Në rastin e kompanive dhe bizneseve shqiptare, përcaktimi i buxhetit të marketingut është thjesht i...

4 këshilla biznesi nga yjet e Hollivudit

Këshilla biznesi nga yjet e Hollivudit 1.Mos u tregoni të nxituar. Durimi është një prej faktorëve që nëse e keni do t’ju ndihmojnë në karrierën tuaj. Gjërat nuk mund të jenë ashtu siç shumë prej nesh mund t’i dëshirojnë që në fillim, por me kalimin e kohës dhe mbi të gjitha me durim çdo gjë realizohet...

Si të arrini kënaqësinë e konsumatorëve tuaj?

Edhe pse dëshira mund të jetë shumë e madhe , biznesi juaj jo gjithmonë mund t’i kënaqë klientët tuaj. Ekzistojnë shumë elementë të cilët ndikojnë në besueshmërinë e konsumatorëve kundrejt jush, ndaj nuk është shumë e thjeshtë. Mos u frikësoni kur të ndodhë, është një fenomen i cili ndodh në çdo biznes. Përpiquni t’i...

5 arsye pse klienti nuk ka gjithmonë të drejtë

Besoj se të gjithë keni dëgjuar për shprehjen “klienti ka gjithmonë të drejtë”. Kjo shprehje është shpikur fillimisht nga Harry Gordon Selfridge, themeluesi i supermarketeve Selfridge në Londër, më vitin 1909, është përdorur më pas gjerësisht nga bizneset për të bindur konsumatorët e tyre se do të merrnin shërbimin më të mirë, e gjithashtu...

Valuta

EUR - Euro
USD
0,8477
TRY
0,2218
GBP
1,1331

Moti

Pristina
broken clouds
7 ° C
7 °
7 °
70 %
4.1kmh
75 %
Mar
12 °
Mër
10 °
Enj
8 °
Pre
11 °
Sht
11 °
- Advertisement -

Na ndiqni ne Instagram

Lexo tani