7 C
Pristina

Info

90 % e bizneseve dështojnë në 3 vitet e para

Këshilla si të të mbijetoni në tri vitet e para… Mundësitë që biznesi juaj të ekzistojë tri vite nga tani nuk janë të mira. Statistikat tregojnë se rreth nëntë nga dhjetë biznese të reja dështojnë shpejtë. Shpesh, nuk është nga mungesa e punës ose idesë së mirë. Shkatërrimi i vërtetë është mungesa e disiplinës. Shpesh bazat,...

Siguroheni që biznesi do të ecën edhe pa juve

Planifikimi i vazhdimësisë mund të jetë i frikshëm, madje edhe dëshpërues për disa. Pas të gjithash, planifikimi që dikush tjetër të marrë përsipër kompaninë para se të largoheni nuk është gjëja më emocionuese. Por nëse po planifikoni të tërhiqeni në ndonjë pikë, ose nëse po shpresoni të largoheni nga roli aktiv në biznesin ditor të...

7 informacionet e nevojshme për një strategji marketingu

Fushatat e suksesshme të marketingut nuk shfaqen papritmas. Por faza e planifikimit është veçanërisht e rëndësishme. Fillimi i një strategjie të re marketingu është emocionues. Ju filloni me ide të reja kreative, shikoni markën tuaj duke u aplikuar në kontekste dhe mënyra të reja, dhe me shpresë të shihni përfitime të cilat i bëjnë kolegët...

10 librat që çdo biznesmen duhet t’i lexojë

Nëse do e pyesnit një udhëheqës se cili është sekreti i tij i suksesit, përgjigja do të ishte e thjeshtë: dëgjimi. Kjo sepse udhëheqësit më të mirë nuk kanë aftësi të madhe në të folur, por të dëgjojnë dhe të kuptojnë. Po, të jesh udhëheqës kërkon një shtysë të madhe për të mësuar, dhe për...

5 gjëra të përbashkëta të bizneseve të suksesshme

Kur më në fund të keni një formulë për suksesin, ndiqeni atë por asnjëherë mos ndaloni së përmirësuari. Drejtimi i i një biznesi të vogël është i vështirë. Ju nuk keni kapitalin. Konkurrentët tuaj mund të ju mundin, veçanërisht kur ende po ndërtoni një bazë të ngurtë të konsumatorëve në të cilët mund të mbështeteni....

Katër biznese në të cilat mund të investoni në vitet në vazhdim

Bota jonë është shndërruar në një lloj fshati global. Ide të reja janë duke u prodhuar shpejt në mbarë botën dhe shumica e tyre kanë potencialin për të ndryshuar jetën për ne dhe gjeneratat e ardhshme. Tashmë kemi përjetuar ide dhe teknologji të mahnitshme që kanë përmirësuar mënyrën se si mendojmë, veprojmë dhe ndërtojmë biznese....

Katër mënyra për të krijuar marrëdhënie më miqësore me punonjësit tuaj

Punonjësit e ditëve të sotme kujdesen për më shumë se vetëm paratë e fituara nga paga e tyre. Ambienti i punës, marrëdhëniet me punëdhënës dhe kolegë, trajtimi dhe mirëqenia e tyre kanë shumë rëndësi për ta. Për këtë arsye, shumë kompani po bëjnë hapa të mëdhenj për të krijuar marrëdhënie sa më pozitive dhe...

Vetitë që duhet t’i ketë CEO në një kompani

Kultura është një nga aspektet më të rëndësishme të biznesit tonë. Është pulsi i biznesit tonë i cili udhëheq operacionet e përditshme dhe inovacionin. Por bëhet gjithmonë e më shumë sfiduese krijimi i një kulture të mirë ndërsa sipërmarrësit fillojnë të përshkallëzojnë biznesin dhe përfshijnë personalitete të ndryshme në forcën e tyre të punës. Kam privilegjin...

Katër këshilla për të intervistuar kandidatët që aplikojnë për punë në kompaninë tuaj

Është e qartë se një kandidat për punë duhet të kalojë kohën duke u përgatitur për një intervistë. Por gjithashtu edhe intervistuesi duhet të jetë i përgatitur për intervistën. Edhe pse e keni verifikuar personin që po intervistoni në bazë të aftësive dhe përvojës së tyre, duhet të jeni gati të bëni pyetje për të...

Si të përmirësoni besueshmërinë e konsumatorëve?

Besueshmëria e konsuamtorëve është shumë e rëndësishme për suksesin e biznesit tuaj, ja disa këshilla të rëndësishme që mund tu hyjnë në punë… Edhe pse ju mund të keni shumë dëshirë, kompania juaj nuk mund t’i kënaqë të gjithë klientët e saj. Të paktën njëherë do të ndodhë diçka që të bëjë konsumatorët tuaj të...

Valuta

EUR - Euro
USD
0,8462
TRY
0,2310
GBP
1,1158

Moti

Pristina
fog
7 ° C
7 °
7 °
87%
1.1kmh
20%
Enj
18 °
Pre
16 °
Sht
20 °
Die
21 °
Hën
19 °
- Advertisement -

Na ndiqni ne Instagram