7 C
Pristina

Info

7 arsye për të nisur një biznes sa jeni në universitet

Unë fillova biznesin tim në vitin 1999 kur isha ende student. Kishte edhe të mira edhe të këqija nga kjo gjë, por jam shumë falënderues për përvojën dhe do ua rekomandoja edhe ndërmarrësve tjerë ambiciozë. Këtu janë shtatë arsye se pse duhet të bëni këtë gjë. Rrezik i ulët, shpërblim i lartë Çfarë keni për të humbur?...

10 librat që çdo biznesmen duhet t’i lexojë

Nëse do e pyesnit një udhëheqës se cili është sekreti i tij i suksesit, përgjigja do të ishte e thjeshtë: dëgjimi. Kjo sepse udhëheqësit më të mirë nuk kanë aftësi të madhe në të folur, por të dëgjojnë dhe të kuptojnë. Po, të jesh udhëheqës kërkon një shtysë të madhe për të mësuar, dhe për...

Marketingu dixhital përmes videos

Marketingu përmes videos është duke u përdorur si kurrë më parë, ky është një fakt i pamohueshëm. Më e mira e kësaj metode të marketingut është se nuk keni nevojë për një buxhet të madh për të filluar me përmbajtjen e videos si metodë e marketingut. Nëse keni një biznes dhe ende nuk keni filluar...

Rëndësia e dizajnit për produktet

Ka shumë keqkuptime në lidhje me vlerën e dizajnit, kur bëhet fjalë për produkte dhe shërbime. Për fat të keq, këto teori të përhapura gjerësisht shpesh pengojnë drejtuesit të kuptojnë drejt fuqinë e një dizenjimi të saktë. Sigurohuni që nuk po qëndroni mbrapa për shkak të dy mundësive të mëposhtme: 1. Cilësia është më e rëndësishme se...

Çka ju rekomandojnë për biznes njerëzit e suksesshëm?

Thëniet e mençura, idetë, këshillat…gjithmonë janë të nevojshme dhe të dobishme, sidomos kur i dëgjojmë nga njerëz kreativ, të zgjuar dhe me perspektivë. Kështu ju këshillojnë njerëzit e famshëm e të suksesshëm: Li Yakoka, biznesmen amerikan Biznesmen më i mirë është ai i cili qëndron me të vjetrën derisa është e mirë, ndërsa e pranon të renë...

Sekreti për të shitur çdo produkt

Shitjet janë padyshim motorri i çdo biznesi. Mund të kesh një produkt të shkëlqyer që nëse nuk e shet dot, i gjithë biznesi mund të dështojë. Ka me qindra libra që synojnë të tregojnë sekretet e shitjes dhe që të mësojnë se si duhet që një shitës i mirë të kontaktojë me blerësit potencialë, si...

Pesë gabimet që bëhen me videot e marketingut për biznese

Marketingu i videove është në rritje dhe nëse bëhet si duhet, mund të japë rezultate të pabesueshme për bizneset. Sidoqoftë, ai kërkon planifikim të kujdesshëm. Ka shumë mjete dhe shërbime që mund t’ju ndihmojnë të krijoni dhe të ndani videot me audiencën. Mirëpo a jeni duke bëre ndonjë nga këto gabime të zakonshme të marketingut të...

90 % e bizneseve dështojnë në 3 vitet e para

Këshilla si të të mbijetoni në tri vitet e para… Mundësitë që biznesi juaj të ekzistojë tri vite nga tani nuk janë të mira. Statistikat tregojnë se rreth nëntë nga dhjetë biznese të reja dështojnë shpejtë. Shpesh, nuk është nga mungesa e punës ose idesë së mirë. Shkatërrimi i vërtetë është mungesa e disiplinës. Shpesh bazat,...

Shitja e produktit kërkon pasion dhe kreativitet

Bota po evoluon kaq shpejt sa madje në çdo 24 orë dëgjojmë për produkte dhe shërbime të reja të shpikura. Mirëpo që këto produkte dhe shërbime të njihen nga masa e konsumatorëve potencialë dhe më pas të blihen duhet që të prezantohen fillimisht nga ata që quhen agjentë shitjesh. Duhet më shumë sesa thjesht reklama në...

7 informacionet e nevojshme për një strategji marketingu

Fushatat e suksesshme të marketingut nuk shfaqen papritmas. Por faza e planifikimit është veçanërisht e rëndësishme. Fillimi i një strategjie të re marketingu është emocionues. Ju filloni me ide të reja kreative, shikoni markën tuaj duke u aplikuar në kontekste dhe mënyra të reja, dhe me shpresë të shihni përfitime të cilat i bëjnë kolegët...

Valuta

EUR - Euro
USD
0,8462
TRY
0,2310
GBP
1,1158

Moti

Pristina
fog
7 ° C
7 °
7 °
87%
1.1kmh
20%
Enj
18 °
Pre
16 °
Sht
20 °
Die
21 °
Hën
19 °
- Advertisement -

Na ndiqni ne Instagram