7 C
Pristina

Info

Vetitë që duhet t’i ketë CEO në një kompani

Kultura është një nga aspektet më të rëndësishme të biznesit tonë. Është pulsi i biznesit tonë i cili udhëheq operacionet e përditshme dhe inovacionin. Por bëhet gjithmonë e më shumë sfiduese krijimi i një kulture të mirë ndërsa sipërmarrësit fillojnë të përshkallëzojnë biznesin dhe përfshijnë personalitete të ndryshme në forcën e tyre të punës. Kam privilegjin...

Sekreti për të shitur çdo produkt

Shitjet janë padyshim motorri i çdo biznesi. Mund të kesh një produkt të shkëlqyer që nëse nuk e shet dot, i gjithë biznesi mund të dështojë. Ka me qindra libra që synojnë të tregojnë sekretet e shitjes dhe që të mësojnë se si duhet që një shitës i mirë të kontaktojë me blerësit potencialë, si...

Marketingu, çelësi i suksesit afatgjatë të biznesit

Nëse dëshironi që biznesi juaj të ketë sukses, një departament i fuqishëm i marketingut është thelbësor. Sipas disa studimeve, departamentet e fuqishme të marketingut ndihmojnë bizneset të rriten në afat të shkurtër dhe të kenë sukses afatgjatë. Departamenti i marketingut jo vetëm përmirëson performancën për të kryer aktivitete, por gjithashtu drejtpërdrejt rrit performancën e tërë...

Shitja e produktit kërkon pasion dhe kreativitet

Bota po evoluon kaq shpejt sa madje në çdo 24 orë dëgjojmë për produkte dhe shërbime të reja të shpikura. Mirëpo që këto produkte dhe shërbime të njihen nga masa e konsumatorëve potencialë dhe më pas të blihen duhet që të prezantohen fillimisht nga ata që quhen agjentë shitjesh. Duhet më shumë sesa thjesht reklama në...

Emaili një prej metodave më efikase për marketing të suksesshëm

Marketingu përmes emailit është njëra prej metodave më efikase të përmbajtjes së marketingut…nëse dini se si ta bëni në mënyrë të duhur. Përderisa ne të gjithë mund t’a pranojmë se duhet të angazhohemi më shumë në një strategji për të maksimizuar përgjigjet tona ndaj emaileve, mund të jetë e vështirë të dimë se ku të...

7 arsye për të nisur një biznes sa jeni në universitet

Unë fillova biznesin tim në vitin 1999 kur isha ende student. Kishte edhe të mira edhe të këqija nga kjo gjë, por jam shumë falënderues për përvojën dhe do ua rekomandoja edhe ndërmarrësve tjerë ambiciozë. Këtu janë shtatë arsye se pse duhet të bëni këtë gjë. Rrezik i ulët, shpërblim i lartë Çfarë keni për të humbur?...

10 librat që çdo biznesmen duhet t’i lexojë

Nëse do e pyesnit një udhëheqës se cili është sekreti i tij i suksesit, përgjigja do të ishte e thjeshtë: dëgjimi. Kjo sepse udhëheqësit më të mirë nuk kanë aftësi të madhe në të folur, por të dëgjojnë dhe të kuptojnë. Po, të jesh udhëheqës kërkon një shtysë të madhe për të mësuar, dhe për...

Faktorët psikologjikë që i motivojnë konsumatorët të blejnë

Nëse punoni në shitje, është e dobishme të kuptoni psikologjinë prapa asaj se si blerësit marrin vendimet e tyre të blerjes. Filloni me këta tre hapa: Pakënaqësitë aktuale: Çdo vendim i blerjes fillon me pakënaqësitë aktuale të blerësit. Pakënaqësia me diçka automatikisht e bën një person blerës. Sapo ajo pakënaqësi të fillojë, blerësit fillojnë të kërkojnë një...

Katër mënyra për të krijuar marrëdhënie më miqësore me punonjësit tuaj

Punonjësit e ditëve të sotme kujdesen për më shumë se vetëm paratë e fituara nga paga e tyre. Ambienti i punës, marrëdhëniet me punëdhënës dhe kolegë, trajtimi dhe mirëqenia e tyre kanë shumë rëndësi për ta. Për këtë arsye, shumë kompani po bëjnë hapa të mëdhenj për të krijuar marrëdhënie sa më pozitive dhe...

Pesë gjëra që duhet të pyesni veten para se të filloni biznesin tuaj

Çfarë duhet të dinë sipërmarrësit e rinj para se të fillojnë biznesin e tyre? Nëse keni një ide të mirë t biznesit, a keni menduar si ta bëni atë realitet?  Kjo është pikërisht ajo që ndodhë me sipërmarrësit e rinj. Shpesh, ata kanë shumë ide biznesi, por nuk kanë informata të mjaftueshme për të kuptuar...

Valuta

EUR - Euro
USD
0,8462
TRY
0,2310
GBP
1,1158

Moti

Pristina
fog
7 ° C
7 °
7 °
87%
1.1kmh
20%
Enj
18 °
Pre
16 °
Sht
20 °
Die
21 °
Hën
19 °
- Advertisement -

Na ndiqni ne Instagram