7 C
Pristina

Info

5 këshillat më të mira për gratë ndërmarrëse

Bëhuni forca e fuqishme e cila formon ambientin e punës për të cilin ëndërroni të punoni. Do të dëshiroja që të jesh femër ndërmarrëse të mos ishte ndryshe nga të qenit mashkull ndërmarrës. Por e vërteta është se të jesh grua në fuqinë e punëtore ka sfida. Çdo ditë lexoj nga një tregim për pagat...

Katër hapa para se t’i futeni biznesit

Nuk jeni vetëm nëse po mendoni për të ndërruar punën ose për të filluar një biznes të ri dhe të hidheni në korporatën Amerikane. Por si t’a krijoni jetën që e dëshironi kur keni fatura për të paguar, ushqim për të vendosur në tavolinë dhe për të mbajtur familjen? Duhet të bëni plane para se...

Sekreti për të shitur çdo produkt

Shitjet janë padyshim motorri i çdo biznesi. Mund të kesh një produkt të shkëlqyer që nëse nuk e shet dot, i gjithë biznesi mund të dështojë. Ka me qindra libra që synojnë të tregojnë sekretet e shitjes dhe që të mësojnë se si duhet që një shitës i mirë të kontaktojë me blerësit potencialë, si...

Shpenzimet në reklamim online gjithnjë në rritje e sipër

         Reklamimi online            Në mbarë botën për herë të parë gjatë vitit të kaluar, shpenzimet në reklamim online kanë kaluar shifrën prej 100 miliard dollarësh bazuar ne vlerësimin e publikuar nga eMarketer dhe do të vazhdojë të rritet për 15.1% edhe përgjatë vitit 2013 apo me vlerë deri...

Pesë gjëra që duhet të pyesni veten para se të filloni biznesin tuaj

Çfarë duhet të dinë sipërmarrësit e rinj para se të fillojnë biznesin e tyre? Nëse keni një ide të mirë t biznesit, a keni menduar si ta bëni atë realitet?  Kjo është pikërisht ajo që ndodhë me sipërmarrësit e rinj. Shpesh, ata kanë shumë ide biznesi, por nuk kanë informata të mjaftueshme për të kuptuar...

Çka ju rekomandojnë për biznes njerëzit e suksesshëm?

Thëniet e mençura, idetë, këshillat…gjithmonë janë të nevojshme dhe të dobishme, sidomos kur i dëgjojmë nga njerëz kreativ, të zgjuar dhe me perspektivë. Kështu ju këshillojnë njerëzit e famshëm e të suksesshëm: Li Yakoka, biznesmen amerikan Biznesmen më i mirë është ai i cili qëndron me të vjetrën derisa është e mirë, ndërsa e pranon të renë...

7 arsye për të nisur një biznes sa jeni në universitet

Unë fillova biznesin tim në vitin 1999 kur isha ende student. Kishte edhe të mira edhe të këqija nga kjo gjë, por jam shumë falënderues për përvojën dhe do ua rekomandoja edhe ndërmarrësve tjerë ambiciozë. Këtu janë shtatë arsye se pse duhet të bëni këtë gjë. Rrezik i ulët, shpërblim i lartë Çfarë keni për të humbur?...

10 thënie motivuese nga udhëheqës biznesi

Arsyetimet vrasin ëndrrat, edhe personale edhe profesionale çdo ditë. Ju ose i realizoni ato ose i humbisni ose refuzoni që t’i realizoni dhe të fitoni në fund. Gjëja e mrekullueshme e ndërmarrësisë është se ne të gjithë posedojmë një mjet i cili na ndihmon të arrijmë çdo qëllim: mendjen tonë. Kur ne hapim aftësinë e...

Rëndësia e dizajnit për produktet

Ka shumë keqkuptime në lidhje me vlerën e dizajnit, kur bëhet fjalë për produkte dhe shërbime. Për fat të keq, këto teori të përhapura gjerësisht shpesh pengojnë drejtuesit të kuptojnë drejt fuqinë e një dizenjimi të saktë. Sigurohuni që nuk po qëndroni mbrapa për shkak të dy mundësive të mëposhtme: 1. Cilësia është më e rëndësishme se...

Ja ç’të bëni kur konsumatori juaj thotë “Jo”

Ndërmarrësit janë shitës. Ndërmarrësit e suksesshëm nisin një biznes dhe janë të mirë që t’i bëjnë njerëzit të thonë ‘’po’’ për propozimet e tyre. Si shitës, ju keni diçka për të shitur, qoftë një produkt, shërbim, përvojë apo diçka tjetër. Qëllimi juaj është t’i ndihmoni konsumatorit të thotë ‘’po’’ për propozimin tuaj. Por nganjëherë procesi mund...

Valuta

EUR - Euro
USD
0,8462
TRY
0,2310
GBP
1,1158

Moti

Pristina
fog
7 ° C
7 °
7 °
87%
1.1kmh
20%
Enj
18 °
Pre
16 °
Sht
20 °
Die
21 °
Hën
19 °
- Advertisement -

Na ndiqni ne Instagram