7 C
Pristina

Info

8 hapa për rritjen e kompanisë tuaj

Drejtimi i biznesit tuaj si një ndërmarrës mund të jetë gjëja e cila ju detyron të mprehni shpatën dhe të definoni me të vërtetë qëllimin dhe përkushtimin tuaj. Pasi nisa biznesin tim të parë, kalova disa muaj dështimi dhe më në fund kuptova një formulë e cila filloi të më jepte konsumatorë dhe rezultate,...

Faktorët psikologjikë që i motivojnë konsumatorët të blejnë

Nëse punoni në shitje, është e dobishme të kuptoni psikologjinë prapa asaj se si blerësit marrin vendimet e tyre të blerjes. Filloni me këta tre hapa: Pakënaqësitë aktuale: Çdo vendim i blerjes fillon me pakënaqësitë aktuale të blerësit. Pakënaqësia me diçka automatikisht e bën një person blerës. Sapo ajo pakënaqësi të fillojë, blerësit fillojnë të kërkojnë një...

Reklamimi në pajisjet mobile ndikon në vendimmarrje për blerje

Duke ju falënderuar pajisjeve mobile, tani konsumatorët para se të vendosin se çfarë dëshirojnë të blejnë, ata paraprakisht kërkojnë informata në lidhje me produktin në fjalë. Sipas një raporti të përpiluar gjatë muajit korrik të këtij viti nga Ninth Decimal, 81% të përdoruesve të telefonave mobil në Amerikë, konsultohen për blerjet e tyre përmes telefonave...

Si të vendosni çmimet nëse jeni biznes i ri

Një nga vendimet më të vështira për një biznes të ri, është vendosja e çmimeve të produkteve apo shërbimeve të tij. Bizneset e kuptojnë se gjetja e çmimit të saktë është çelësi për kapjen e vëmendjes së klientit në një treg konkurrues. Jo vetëm që shumë kompani të reja veprojnë me informata të kufizuara rreth...

Marketingu dixhital përmes videos

Marketingu përmes videos është duke u përdorur si kurrë më parë, ky është një fakt i pamohueshëm. Më e mira e kësaj metode të marketingut është se nuk keni nevojë për një buxhet të madh për të filluar me përmbajtjen e videos si metodë e marketingut. Nëse keni një biznes dhe ende nuk keni filluar...

Marketingu, çelësi i suksesit afatgjatë të biznesit

Nëse dëshironi që biznesi juaj të ketë sukses, një departament i fuqishëm i marketingut është thelbësor. Sipas disa studimeve, departamentet e fuqishme të marketingut ndihmojnë bizneset të rriten në afat të shkurtër dhe të kenë sukses afatgjatë. Departamenti i marketingut jo vetëm përmirëson performancën për të kryer aktivitete, por gjithashtu drejtpërdrejt rrit performancën e tërë...

Katër mënyra si të menaxhoni komentet negative të konsumatorëve

Nuk është aspak inkurajuese të merrni komente negative nga konsumatorët, por ajo nuk do të thotë domosdoshmërisht se do të shkatërrojë biznesin tuaj. E gjitha varet nga mënyra se si trajtoni kritikat që merrni. Përgjigjja ndaj komenteve negative ndërton besimin me konsumatorët në biznesin tuaj kështu që kur ju ipërgjigjeni një komenti negativ dhe adresoni konsumatorin e mërzitur,...

Pesë arsye pse nuk keni nevojë për një partner biznesi

Njerëzit që fillojnë udhëtimin e tyre si sipërmarrës shpesh e ndiejnë nevojën për t’u bashkuar me një partner përpara se të fillojnë të themelojnë një kompani. Ideja se një vendim i tillë do të ju ndihmojë nuk është shumë e qëlluar, partneri në fakt mund të krijojë më shumë stres dhe vështirësi për ju dhe...

Valuta

EUR - Euro
USD
0,8462
TRY
0,2310
GBP
1,1158

Moti

Pristina
fog
7 ° C
7 °
7 °
87%
1.1kmh
20%
Enj
18 °
Pre
16 °
Sht
20 °
Die
21 °
Hën
19 °
- Advertisement -

Na ndiqni ne Instagram